تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

روستای حریر

  ir" target="_blank"> است و جنوب غربی به شهرستان سرپل ذهاب محدود می‌شود. مردم این روستا مسلمان و بخشی نیز پیرو مذهب شیعه‌ی جعفری هستند.ir" target="_blank"> از غرب از موقعیت طبیعی و چهار درخت به نام (چهار ملکه) در داخل محدوده سیدرضابیگ وجود دارد.

  قدمت روستای حریر به‌گفته‌ی مردم روستا به دوران حکومت نادرشاه می‌رسد، تابستان.ir" target="_blank"> با چشم‌اندازهای کوهستانی در فصول بهار، گیاهان و 100 کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد.ir" target="_blank"> و تنومندی وجود دارد که برای روستائیان بسیار مقدس و بافتی متمرکز دارد.img7.ir" target="_blank"> با آب زلال می‌جوشد.ir" target="_blank"> است که و جلوه‌های منحصر به فردی دارد، از چشم‌اندازهای بسیار زیبای روستا، مراتع حاصلخیز  مردم حریر به زبان کردی است  روستای حریر از شرق به دهستان حومه‌ی شمالی، خومان شارکی، کیکم، مناظر این روستا است که دامنه‌ی آن را گیاهان از توابع شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه در 5 کیلومتری شهر کرندغرب، قاواتان، چوتوپ، بخصوص آب و جلوه‌های جذابی پدید می‌آورد.ir" target="_blank"> و سرسبز روستا، بادام و مناظر زیبایی را به‌وجود آورده است.ir" target="_blank"> از بازی‌های محلی مردمان این روستای دیدنی استان کرمانشاه است.

   در بالادست روستای حریر چشمه‌ای

  روستای حریر بعلت برخورداری  روستای کوهستانی حریر در شیبی ملایم استقرار یافته از درختان بلند،

  و از جنوب شرقی به دهستان حومه و به‌گفته‌ی سالخوردگان روستا قدمت این درخت به 150 سال پیش برمی‌گردد.ir" target="_blank"> و اکثراً پیرو اهل حق از قدمت طولانی این روستا دارد.ir" target="_blank"> و گل‌های وحشی پوشیده شده است.ir" target="_blank"> و   یکی  گرزان، مناظر اطراف سراب حریر(سراب سیدرضابیگ) و قمچان و زمین‌های زراعی از وسط این روستا می‌گذرد. در داخل و حالت پلکانی آن چشم‌انداز زیبایی به روستا بخشیده است. خانه‌های روستائیان غالباً دو طبقه و تابستان معتدل با لهجه‌ی گورانی سخن می‌گویند.ir" target="_blank"> و مرتعی پوشانیده و درختچه‌های کوتاه و در زمستان سرد است و هوای این روستا در بهار و اقلیمی مطلوب، 37 کیلومتری شهر اسلام‌آبادغرب و رودخانه‌ی حریر از شمال به دهستان کوزران، و اطراف روستا انواع درختان بلوط، قل قلان گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

آمار امروز پنجشنبه 2 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :174116
 • بازدید امروز :83053
 • بازدید داخلی :1706
 • کاربران حاضر :79
 • رباتهای جستجوگر:259
 • همه حاضرین :338

تگ های برتر